Zdravý životní styl: je štíhlá postava cestou ke štěstí?

Většinou všichni chceme to, co nemáme, ale vidíme to na jiných a líbí se nám to, nebo nás společnost nutí do nějaké ho trendu. Potom cítíme velký tlak následovat nejnovější proud.

Jak je to se štíhlou postavou?

Právě vyhublost se stala trendem postmoderní doby, jako v baroku byly in kypré tvary. Ženy, které jsou štíhlé, sní o větších prsou, větším zadečku nebo výraznějších bocích, zatímco ženy, které se tímto mohou pochlubit, by chtěly ploché břicho.

posilovna

·         O čem je tedy sebevědomí?
Nejde o to, jak fyzicky vypadáme. Vždycky jde o náš vnitřní pocit. O to, jaká traumata si neseme z dětství, jak moc se necháme ovlivnit, nakolik nás podporovali doma a tak podobně. Pokud žena zvolí drastickou dietu, pravděpodobně se snaží něco si dokázat, nebo někomu. To ale znamená, že je psychicky narušená a není úplně v pořádku. Pravděpodobně si prochází těžkým obdobím.

Čím štíhlejší dámy jsou, tím posedlejší svou postavou se stávají
Člověk by řekl, že v momentě, kdy dosáhneme jisté linie, jisté váhy nebo jisté podoby našeho fyzického zevnějšku, uklidníme se, přestaneme se snažit dále hubnout a už tuto linii jenom udržujeme. Ovšem je to přesně naopak. Čím více hubneme nebo čím více svalové hmoty nabíráme, tím kritičtější jsme, tím více chyb vidíme, na tím více věcech se nutíme pracovat.

dieta

·         Štíhlé tělo není vždy krásné – a málo kdy je skutečně zdravé
Mnoho lidí si myslí, že když j někdo štíhlý, je automaticky krásný, a to znamená, že je zdravý. Je mnohem zdravější mít velikost čtyřicet dva, jíst hodně zeleniny a chodit do práce pěšky než mít velikost třicet čtyři, hladovět a jednou týdně se mučit v posilovně a všude jezdit autem. Hubený neznamená zdravý. A tlustý neznamená automaticky prolezlý nemocemi.

Nezáleží na tom, jak vypadáme a kolik vážíme, ale jak se ohledně sebe cítíme a zda jsme zdraví – a to s pocitem štěstí nesouvisí.